Spoznávaj čaro Slovenska s kartou Edenred

ZAMESTNANEC

Ako zamestnanec pracujúci u zamestnávateľa nepretržite viac ako 24 mesiacov môžete požiadať o príspevok na rekreáciu na Slovensku až do výšky 500 € za rok. Pobytový balík zahŕňa aj rekreáciu rodinných príslušníkov a detské rekreácie počas školských prázdnin.
Viac informácií

UBYTOVACIE ZARIADENIE

Príspevok na dovolenku je určený na úhradu výdavkov spojených so službami cestovného ruchu a ubytovaním na území Slovenska na dve noci. Pomôžeme vám promovať vaše služby používateľom karty Edenred, určenej na rekreáciu zamestnancov.
Chcem sa stať partneromViac informácií

ZAMESTNÁVATEĽ

Príspevok na rekreáciu je daňovo uznateľný náklad. Vďaka karte Edenred, určenej výhradne na rekreáciu zamestnancov v zmysle legislatívy, dokážete splniť zákonnú povinnosť jednoducho a bez zbytočnej administratívnej záťaže.
Viac informácií
Edenred karta slúži ako elektronický rekreačný poukaz na pobyt na Slovensku
praktická elektronická forma príspevku na rekreáciu zamestnancov
slúži výlučne na splnenie povinnosti zabezpečenia rekreácie zamestnancov, čím zaručuje splnenie podmienky účelového použitia výdavkov v zmysle platnej legislatívy
bezkontaktná čipová karta, s ktorou je možné platiť aj mobilom prostredníctvom Apple pay, Google pay™ alebo SMS, zabezpečená PIN kódom
jediná dovolenková karta, ktorá spĺňa aj tie najprísnejšie bezpečnostné štandardy vďaka garancii Mastercard®
100 % spoľahlivosť zaručená spoluprácou s medzinárodným partnerom zabezpečuje profesionálny a hladký priebeh každej transakcie
Spoznajte čaro Slovenska vďaka sieti našich ubytovacích zariadení

Hľadáte vhodné miesto na svoj rekreačný pobyt?

Stovky zazmluvnených akceptačných miest, ktoré vám a vašej rodine počas celého roka ponúkajú príjemný a komfortný pobyt na Slovensku. Na výber máte z ponuky ubytovacích zariadení, v ktorej sa nachádzajú rodinné hotely, wellness zariadenia či útulné penzióny v centrách miest, ale aj na ich okraji. Je len na vás, ktoré si vyberiete a zažijete nezabudnuteľnú dovolenku podľa svojho výberu.

Rozmanitá ponuka ubytovacích balíčkov

V spolupráci so sieťou našich partnerov sme zostavili škálu zaujímavých pobytových balíčkov, ktorá zahŕňa kombinácie pobytov, fakultatívnych výletov či pobytových atrakcií, ktoré si môžete užiť počas vašej rekreácie na Slovensku, a to s možnosťou priamej rezervácie cez webový portál.
Dôležité informácie
Od 1. januára 2019 vstúpila do platnosti novelizácia Zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu a zároveň sa do Zákonníka práce dopĺňa §152a zaoberajúci sa príspevkom na rekreáciu zamestnancov.

Čo to pre vás znamená

 • Zamestnanec pracujúci u zamestnávateľa viac ako 24 mesiacov môže požiadať o príspevok na rekreáciu až do výšky 500 €/rok, pričom 55 % príspevku mu hradí zamestnávateľ a zvyšných 45 % si hradí zamestnanec (v prípade, ak zamestnanec vynaloží na rekreáciu viac ako 500 €, zamestnávateľ mu hradí maximálnu výšku stanovenú zákonom, t. j. 275 €/rok).
 • Zamestnávateľ s 50 a viac zamestnancami musí požiadavke zamestnanca o príspevok na rekreáciu vyhovieť, pre zamestnávateľov do 49 zamestnancov je príspevok dobrovoľný.
 • Nárok na príspevok bude mať len zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 24 mesiacov.
 • Rovnaké pravidlá platia aj pre SZČO, ktorí majú registrovanú živnosť viac ako 24 mesiacov a nepožiadajú o príspevok u zamestnávateľa (ak popri živnosti pracujú).
 • Rekreačný príspevok je rovnako ako príspevok na stravovanie oslobodený od dane.
 • Zamestnávateľ nesmie zamestnancov, ktorí požiadajú o príspevok na rekreáciu, znevýhodňovať oproti zamestnancom, ktorí o príspevok nepožiadajú (napr. krátením odmien, bonusov a pod.).
 • V prípade čiastkových úväzkov je maximálne zákonom stanovená čiastka príspevku 500 € krátená pomerom.
 • Príspevok na rekreáciu zamestnanca nad rámec zákona (275 €/rok) môže byť hradený zo sociálneho fondu.

Prípustné formy príspevku na rekreáciu

 • rekreačný poukaz vydaný na meno zamestnanca
 • preplatenie faktúry za rekreačné služby v SR
 • v prípade preplatenia faktúry tak musí zamestnanec urobiť najneskôr do 30 dní od ukončenia rekreácie, na faktúre musí byť uvedené meno zamestnanca

Pozn.: Zamestnávateľ môže rozhodnúť, že poskytne zamestnancovi príspevok na rekreáciu formou rekreačného poukazu (menej administratívne náročné).

Čo je rekreačný poukaz

 • elektronická karta alebo iný elektronický platobný nástroj vydaný na fyzickú osobu, použiteľný iba v rámci SR v sieti zmluvných partnerov vydavateľa
 • slúži na úhradu ubytovania zamestnanca a jeho rodinných príslušníkov a na úhradu služieb spojených s ubytovaním
 • provízia pre vydavateľa rekreačného poukazu môže byť do výšky 3 %
 • musí byť použitý v roku vydania

Aké služby môžu byť z príspevku na rekreáciu hradené

 • služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na dve prenocovania na území Slovenskej republiky
 • pobytový balík – 2 prenocovania + stravovacie služby alebo iné služby spojené s rekreáciou
 • 2 prenocovania s možnosťou stravovacích služieb (nie je podmienkou)
 • detské rekreácie a viacdňové aktivity počas školských prázdnin pre deti zamestnanca navštevujúce základnú školu, 1. - 4. ročník osemročného gymnázia
 • výdavky na rekreáciu rodinných príslušníkov a osôb žijúcich so zamestnancom v spoločnej domácnosti, ak sa rekreácie zúčastňujú spolu so zamestnancom
Mám záujem
Nechajte nám vaše údaje a my vás budeme kontaktovať.
Ako líder a expert v oblasti zamestnaneckých benefitov sme pripravení vám odborne poradiť a pomôcť porozumieť novej legislatíve a zároveň vám poskytnúť jednoduché riešenie na správu tohto benefitu.